Osamělé maminky

Projekt je zaměřen na psychosociální a duchovní pomoc maminkám, které samy pečují o své dítě nebo děti, tedy vdovy, rozvedené a svobodné maminky. Tato pomoc je zajišťována jak ze strany odborníků, tak ze strany žen nacházejících se v obdobné situaci. Cílem je zlepšení kvality života maminek i života jejich dětí a lepší zapojení neúplných rodin do společnosti.

Naše činnost se soustřeďuje na oblast, kde osamělé maminky potřebují pomoc bez ohledu na jejich sociální postavení. Jedná se např. o vnitřně nedořešený vztah s bývalým partnerem (otázka odpuštění), žal z odchodu nebo smrti partnera, trvalé psychické přetěžování ženy při výhradní péči o dítě/děti při současném zapojení do práce, neschopnost zapojit se do pracovního procesu (např. často nemocné malé děti), sociální deprivace neúplné rodiny, výchovné potíže matek samoživitelek, nedostatek mužských vzorů pro děti osamělých maminek i v několika generacích za sebou…

Na 2. mezinárodní konferenci o rodině, kterou pořádalo v roce 2005 Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR zaznělo konstatování, že nárůst dětí rodících se mimo manželství je především v kategorii matek samoživitelek. Podle našeho názoru v budoucnu potřeba psychosociální a duchovní péče o tyto ženy a jejich rodiny dále poroste.

V letech 2008 a 2009 program podpořil Magistrát hl. m. Prahy.

Aktuální programy najdete na http://osamele-matky.webnode.cz/kniha-navstev/ .

Na letních pobytech osamělých maminek s dětmi spolupracujeme s Centrem pro rodinný život Olomouc.
 

Napište nám

Jméno
Příjmení*
E-mail*
Telefon
Text vzkazu
Ochrana proti spamu

Zadejte text z obrázku:


pro členy info@rodinnecentrum.cz

 

Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018